Історія коледжу

Документи державного архіву Волині свідчать, що сільськогосподарська освіта діяла в області ще в довоєнний період. Мало хто знає, що такі школи функціонували в с. Тростянець Ківерцівського району і в с. Бужанка Горохівського і які були знищені під час фашистської окупації.
Але у зв’язку із відновленням після війни колективних господарств, виникла потреба в спеціалістах сільського господарства. Ще однією із причин необхідності відновлення  підготовки ветспеціалістів стало збільшення в сорокових роках випадків захворювання тварин на небезпечні і для людей хвороби — тригучий лишай, коросту, сказ ВРХ, енцефаліт коней, ящур, рожа свиней, чума птиці, сибірська виразка.
У 1949 році обласна влада прийняла рішення про створення на Волині навчальних закладів з підготовки зоотехніків, працівників тваринницьких ферм, молодших ветеринарних спеціалістів і, відповідно до якого в Рожищі організовується середня сільськогосподарська школа з підготовки і перепідготовки голів колгоспів  із трирічним і однорічним термінами навчання. Базою для цієї школи стали приміщення і обладнання діючої Рожищенської  однорічної школи рільників, в якій функціонували відділення: зоотехнічний, ветфельдшерський, агротехнічний. Майбутнім головам колгоспів тут читали основи курсу зоотехнії і ветеринарії.
В той же час, із 1946 року в Повурську  Ковельського району діяла школа з підготовки тваринників і молодших ветеринарних спеціалістів. Через нестачу педагогічних кадрів в цій школі 1950 року було прийнято рішення про  її закриття.
В результаті виникло питання  про створення зооветеринарного технікуму і відповідно до розпорядження Ради Міністрів УРСР від 29 серпня 1956 року в Рожищі відкрито зооветеринарний технікум з двома відділеннями – ветеринарним і зоотехнічним.
І сьогодні серед 118 аграрних технікумів і коледжів України вагоме місце займає Рожищенський коледж Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Гжицького, вищий навчальний заклад державної форми власності, який здійснює освітню діяльність із здобуття вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста за спеціальностями:
– 5.11010101 «Ветеринарна медицина»;
– 5. 09010201 «Виробництво і переробка продукції тваринництва».
За майже 55-літню історію в коледжі підготовлено понад 8 тисяч висококваліфікованих спеціалістів – аграріїв-зоотехніків, зоотехніків-організаторів, фельдшерів ветеринарної медицини, техніків з штучного осіменіння сільськогосподарських тварин.
Нині випускники коледжу є серед кращих господарників Волині, очолюють важливі ділянки роботи й успішно справляються  з нею. Кращі випускники стали провідними спеціалістами, науковцями країни, працюють в органах виконавчої влади, очолюють територіальні громади.
koledgoldКоледж має 2 навчальні корпуси, 30 навчальних кабінетів і лабораторій, 2 комп’ютерних класи, бібліотеку з читальною залою і книжковим фондом 30 тисяч наукової, спеціальної і художньої літератури, 2 гуртожитки, їдальню, навчально-виробниче господарство. Практичну підготовку студенти проходять у навчальній ветеринарній клініці, провідних агроформуваннях різних форм власності, у ВАТ «Ковельмолоко», ВАТ «Рожищенський сирзавод», ЗАТ «Рожищенський птахокомбінат», ВАТ «Волиньриба», Луцький, Ковельський, Нововолинський м’ясокомбінатах, обласному і районних підприємствах ветеринарної медицини та ряду інших.
Біля 400 студентів навчається на 2-х відділеннях коледжу. Сьогодні молодь аграрного коледжу гідні своїх попередників – примножує славу навчального закладу. Іменні стипендіати, лауреати республіканської виставки технічної творчості, переможці конкурсів художньої самодіяльності, спортивних змагань – особлива наша гордість.
Підготовку спеціалістів здійснює педагогічний колектив у складі 42 викладачі, серед них 13 магістрів ветеринарної медицини та зооінженерії, старші викладачі, викладачі вищої категорії, які забезпечують якісний навчальний процес. Навчання здійснюються за рахунок коштів державного бюджету та за рахунок фізичних і юридичних осіб.
З 2002 року коледж співпрацює зі Спілкою рільничих шкіл імені І.Красіцького в Смоляйнах Вармінсько-Мазурського воєводства, зі спілкою сільськогосподарських шкіл практичного навчання в Болєславові Поморського воєводства (Республіка Польща) з питань вивчення досвіду галузі тваринництва. Щороку певна кількість студентів коледжу має змогу стажуватися у кращих фермерських господарствах вищезгаданих воєводств сусідньої країни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.